Dołącz do nas

Real Estate Manager

Autor Wilk Przemysław

Oświetlenie a jakość wykonywanych obowiązków w miejscu pracy

W badaniu przeprowadzonym przez American Institute of Interior Design stwierdzono, że 68% pracowników jest niezadowolonych z jakości oświetlenia w miejscu pracy. Trudno jest jednoznacznie określić, jakie warunki są optymalne dla pracownika, gdyż różnią się one w zależności od typu wykonywanej pracy i od indywidualnych preferencji. Dlatego istotne jest monitorowanie poziomu zadowolenia pracowników, jak i reagowanie na ich potrzeby. Współczesny styl pracy, szybkie tempo wykonywania obowiązków oraz ilość skomplikowanych zadań wymagają zmian w przestrzeni pracy i bardziej spersonalizowanego podejścia do tematu oświetlenia.

Światło dzienne i rytm dobowy

Rytm dobowy, trwający 24 godziny, to cykl zmian zachowania oraz zmian fizjologicznych charakteryzujący prawie wszystkie organizmy. W ciągu doby ludzki organizm reaguje na zewnętrzne bodźce, przy czym największy wpływ na rytm dobowy ma światło. Zmiany w natężeniu światła dzienne...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 91% treści

Podstawowy

Usługi doradcze w branży utrzymania czystości

Wiedza z zakresu cleaningu jest jak program antywirusowy – nieustannie należy ją aktualizować, inaczej staje się bezużyteczna. Dotyczy to zresztą kompetencji we wszystkich szybko rozwijających się dziedzinach gospodarki.