Dołącz do nas

Real Estate Manager

Jaśniejsza droga do efektywności

W nowym sektorze Internetu Rzeczy prym wiedzie oświetlenie

Internet of Things wg Heppelmana i Portera to fraza powstała, aby „odzwierciedlić sytuację, w której rośnie liczba inteligentnych, połączonych za pomocą internetu produktów”.
Zdolności przyłączeniowe skutkują głębokimi zmianami w działaniu produktów i oferowanej przez nie funkcjonalności. Na podstawie badań prowadzonych przez różne instytuty badawcze zarządzający wielkimi koncernami dostrzegają potencjał IoT. Zgodnie z publikacją „Internet Rzeczy i jego wpływ na modele biznesowe współczesnych organizacji gospodarczych” pana Janusza Wielkiego z Politechniki Opolskiej korzyści związane ze stosowaniem IoR w przedsiębiorstwie są następujące:

  • Poprawa produktywności;
  • Przyspieszenie cyklu innowacyjnego;
  • Zróżnicowanie przez przedsiębiorcę produktów;
  • Redukcja kosztów;
  • Wzrost poziomu zyskowności.

 

Coraz więcej firm dostrzega...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 91% treści

Podstawowy

Usługi doradcze w branży utrzymania czystości

Wiedza z zakresu cleaningu jest jak program antywirusowy – nieustannie należy ją aktualizować, inaczej staje się bezużyteczna. Dotyczy to zresztą kompetencji we wszystkich szybko rozwijających się dziedzinach gospodarki.
Podstawowy

Jaśniejsza droga do efektywności

Nowe podejście do dotychczasowych modeli dostarczania produktów i usług w oparciu o Internet Rzeczy kompletnie zmienia sposób, w jaki użytkuje oraz obsługuje się obecnie infrastrukturę oświetleniową. Inteligentne systemy oraz p...