Dołącz do nas

Real Estate Manager

Autor Sławomirska-Chmarzyńska Agnieszka

Jak zmienić zarządcę obiektu?

Właściciel budynków decyduje się na zmianę zarządcy z różnych powodów. Podejmując decyzję, zazwyczaj kieruje się optymalizacją kosztów, ujednoliceniem serwisu w ramach posiadanego portfolio, poprawą jakości usług, polityką firmy.

Podjęliśmy decyzję o zmianie zarządcy. Co teraz? Jaką kolejność działań powinniśmy przyjąć, czyli jak to prawidłowo zrobić? Zanim podejmiemy kroki formalne w postaci przygotowania i rozesłania zapytania ofertowego, warto zrobić wywiad, zebrać oficjalne i nieoficjalne informacje na temat firm zarządzających na danym obszarze, np. w granicach Warszawy. W tym celu szukamy informacji w internecie, zbieramy raporty, ale co najważniejsze – słuchamy, niebezkrytycznie, tego, co mówi branża. Możemy porozmawiać ze znajomymi korzystającymi z usług poszczególnych firm zarządzających nieruchomościami i z najemcami budynków. Uzyskane w ten sposób informacje mogą być obarczone błędem, jednak im więcej osób zapytamy, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania danych, które mogą okazać się bardzo przydatne w dalszej części procesu zmiany.

Można zatem powiedzieć, że proces zmiany zarządcy dzieli się na część nieformalną (czyli wywi...

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie PREMIUM

Pozostało jeszcze 91% treści

Podstawowy

Usługi doradcze w branży utrzymania czystości

Wiedza z zakresu cleaningu jest jak program antywirusowy – nieustannie należy ją aktualizować, inaczej staje się bezużyteczna. Dotyczy to zresztą kompetencji we wszystkich szybko rozwijających się dziedzinach gospodarki.
Podstawowy

Jaśniejsza droga do efektywności

Nowe podejście do dotychczasowych modeli dostarczania produktów i usług w oparciu o Internet Rzeczy kompletnie zmienia sposób, w jaki użytkuje oraz obsługuje się obecnie infrastrukturę oświetleniową. Inteligentne systemy oraz p...